Kyk wifi nasıl çıkılır

Bir KYK yurdunda barınıyorsanız KYK Wifi şifresi almak için yapmanız gereken tek şey yurt idaresine müracaat etmektir. Kullanıcı sözleşmesini imzalayarak şifrenizi alırsınız. Şifreniz yurt idaresince belirlenmiş bir şifredir ve ilk giriş yaptığınızda bu şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Genel olarak bir yurttaki bütün öğrenciler ilk girişte aynı ön tanımlı şifre ile giriş yaparlar.

Şifre değiştirme ekranında şifrenizi oluşturmak için bir çok ölçüt vardır. Şifre değiştirme / oluşturma ölçütleri aşağıdaki gibidir. Şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir. Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemelidir.

Şifrenizi unuttuysanız oldukça zahmetli bir aşamadan geçmek zorunda kalırsınız. “Doğrulama Sayfası”nda yada KYK Portal içinde şifremi unuttum özelliği bulunmadığı için şifrenizi unuttuğunuzda tek yapabileceğiniz şey yurt idaresine başvurmaktır. Fakat yurt personeli size bu konuda her zaman çözüm üretemeyebilir. Telefonunuzda veya tabletinizde KYK Wifi bağlantısında problem yaşıyorsanız veya bağlandığınız halde doğrulama sayfasına erişemiyorsanız mobil internet bağlantınızın kapalı olduğuna emin olun. Mobil internet bağlantısının açık olması IP adresinizi değiştireceği için problem yaşamanıza neden olacaktır.

KYK Wifi Nasıl Çıkış Yapılır


Bazen KYK Wifi den çıkış yapayabilirsiniz. Bu sıkça karşılaşılan bir durumdur. KYK Wifi Çıkış butonuna tıkladınız ve hala çıkış yapamıyorsanız cihazınızın internet bağlantısını kapatıp tekrar bağlanmayı, tarayıcıyı veya cihazınızı kapatıp açmayı ve KYK portal çıkışını tekrarlamayı deneyebilirsiniz. Bunun yanı sıra işiniz bittikten sonra çıkış yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aşağıda ki sayfadan rahatlıkla Kyk wifiden nasıl çıkış yapılabileceği yazmaktadır. https://med.gen.tr/kyk-wifi-cikis-giris-nasil-yapilir/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *